2.kapitola /2 půlka

8. července 2008 v 21:02 | zazo |  bezva prázdniny... heh (zazo)
další kousek

Merlin + Morgana
Sebastian + Merilen
Sellena (Torenová) + Norbert Black - Akácie(Morenová) - Godrik (Nebelvír) + Merilen von Gorenová Samuel Black + Carmen Novorenlvá Amélie (Nebelvír) + Tomas Potter
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ignácius Black + Ariven Nottová Charles Potter + Miriel Sonrsová Sirius Black + Tamara Kamenová - Regulus Black Teodor Potter - James Potter + Lily Moody Alecto Blacková Harry Potter
Harry na to koukal jak tele na nová vrata. Nejenom, že byl spřízněn se Siriusem, to by ještě přežil, ale i s Moodym, což trochu čekal, díky snu, ale aby byl ještě spřízněn Morenovou, což byla ve své době největší černokněžník a ještě s rodem von Gorenových, což byl rod, který v devatenáctém století spřádal temné plány proti Francouzské vládě, to bylo moc.
"Překvapený," usmála se Dina. "Tohle je tvůj rod. Stejný počet černokněžníků jako těch na straně dobra. Kdo by si pomyslel, že statečný Nebelvír se ožení s největší zastánkyní čisté krve, stejně kruté jako byla jeho sestra Akácie?" prohlásila.
"Ale," zamumlal Harry. "To… to přeci… jak, ale vždyť…" mumlal.
"To bude dobré, broučku," usmála se Sophie a něžně ho objala. "Je to pro tebe šok, ale není to tak zlý."
"Zlý," vydechl. "To je děsný," zabručel. "Navíc, proč je hlavní větev takhle? Pokud si Amélie vzala nějakého Pottera, pak patří do rodu Potterů," zabručel.
"To ano, ale Tomas tvůj rod začíná," prohlásil Uregen. "Navíc, Godrik jej pomocí rituálu přijal za vlastního, tím mu předal svou krev, takže vlastně Amélie byla jeho sestra."
Harry se zašklebil. "To jsem vědět nepotřeboval."
"Mysleli jsme si to," ušklíbla se Dina.
Chlapec se ještě jednou podíval do knihy. "Jak to, že když je Sirius potomek Merlina, neviděl jsem u něj nějaké zvláštní schopnosti," zamumlal.
"Není přímý potomek. Vezmi si, že kdyby Godrik nepřijal za syna Tomase Pottera a nedal mu svou krev, nebyl bys ani ty potomek Godrika natož Merlina. Nezapomínej, že ženy, nejsou pokračovatelky rodu a jejich moc se na děti nepřenáší," prohlásil muž, který nijak moc nemluvil.
Harry přikývl. Pak se vak zarazil. "Jsou tu jména, které nemají moje příjmení a jsou přesto v hlavní linii rodu. Třeba Bed a Lajla Gerbonovi," prohlásil.
"Bed byl dříve Potter, ale jeho otec byl na straně dobra. On chtěl zlo a tak se svou ženou zburcovali pár černokněžníků. Přijali jiné příjmení, aby si získali jejich přízeň, přeci jen, jeho otec, Armando Potter, byl velitel bystrozorů, a černokněžníkům šlo proti srsti, aby jeho syn jim poroučel. A tak si změnil jméno, aby ukázal na čí je straně. Jejich syn, Tobias, však vyrůstal pod ochranou svého dědečka a tak se stal bystrozorem. Zabil svou matku a otce poslal za mříž," ušklíbla se Dina. "Jestli se ptáš, jak to víme, trochu jsme se o tvůj rodokmen zajímali a většina z těch černokněžníků jsou mezi zlými… legendou, takže to víme moc dobře," prohlásila pobaveně.
Harry třeštil oči. "Pěkná rodinka," zamumlal.
Uregen se ušklíbl. "Pořád je to v pohodě. Aspoň nemusíš denně bojovat proti bratrovi o území a moc," povzdechl si.
"Nebo jsi nemusel podříznout vlastní matku. Ono když se tě pokouší zabít, tak moc na výběr nemáš," uchechtla se Dina.
"Já musím mezi svými vrstevníky volit mezi zlými a horšími," ušklíbl se muž, podobný Mundungusovi. "Musím umět podvádět a krást, abych se vůbec dožil zítřka."
"No a já se musím vyznat v nelegálních obchodech a různých smlouvách. Nemluvě o tom, že musíme zdrhat před bystrozory," navázal poslední.
"Bože, kam jsem se to zase dostal," posteskl si chlapec.
"Vítej ve světě temných kouzelníků," prohlásila Sophie.
"Bezva," zabručel. Naposledy se podíval na rodokmen. Podle toho co zde stálo, byla Tamara s Alecto mrtvá už čtrnáct let. Teodor už také nežil. Zemřel, když bylo Harrymu pět let.
Hlava se mu začala najednou točit. Telepatie zesílila a všechno kolem něj se začalo rozmazávat. Tělem mu proudila obrovskou silou energie, která mu způsobovala neuvěřitelnou bolest. Kolem něj proudil plamen a věci kolem se vznášely. Kdyby Dina nevyčarovala štít, byl by Harry vším tím rozmačkán.
Svíjel sebou v obrovských křečích, ale v pohybu mu zabraňovaly provazy.
Harry upadl do bezvědomí, tedy myslel si to, ale ve skutečnosti ho Uregen uspal svou mocí upíra.
"Bylo toho na něj," pohladila ho po vlasech Sophie. "Potřebuje čas, ale jednou bude jedním z nás."
"Co na to řekne Alastor Moody," ušklíbla se Dina.
"Nestaral se o něj, tak nemusí starat dál," odsekla.
"Máš ho hodně ráda?"
"Ano," usmála se. "Má něco z Alastora a Charlese, ale je v něm i něco zlého a to je něco, co jej dělá jedním z nás. Navíc cítím, že se brzy něco stane," oklepala se.
"Tak to není dobré," zabručel Uregen. "Tvoje tušení je vždycky na místě, a pokud se ti něco nezdá už teď. Pocítíme brzy nějaké potíže."
"Čím dřív ho začneme učit, tím lépe pro něj," prohlásil muž podobný Dungovi.
"Máš pravdu Chade. Musíme začít co nejdříve," prohlásila Sophie. "A hlavně. Postřehl jste někdo, co má za schopnosti?"
"Telepatie, telekineze, ohnivý element a jinak něco s energií," odtušila Dina.
"Uvidíme, jak mu bude, až se probudí."
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama