4.kapitola/2půl

8. července 2008 v 21:09 | zazo |  bezva prázdniny... heh (zazo)
přestává mě to bavit :-D

"A dál by seděl zavřený v domě?" ušklíbl se Uregen. "Ne… Harry. Každý z nás má na světě určitý úkol. Třeba jen někoho svou přítomností potěšit a až se tak stane, zemře. Nelze to nijak obelstít. Navíc, nevíš co je ten oblouk zač. Zdálo se ti přeci, že se Sirius vrátil ne? Tak je možnost, že se tak i stane tady."
Harry na ně nejistě pohlédl. "Moment, jak víte, co se stalo? Jak víte, že byl Sirius zavřený v domě proti své vůli?"
Dina se zasmála. "Protože jsme Řád sledovali a špehovali. Vaše ultradlouhé uši jsou dobré, ale známe lepší věci, než je tohle," zazubila se. "Hlídáme si je stejně, jako jsme hlídali po několik let tebe."
Harry na ní chvíli hleděl. "C-co?" zamumlal. "To jako…"
"Přesně tak," usmála se Sophia. "Já i moje dcera…"
"Tvoje dcera?" vyjekl překvapeně Harry.
"Sophie je moje matka," usmála se Dina. "Vyrůstala jsem u adoptivních rodičů. Svou matku jsme musela zabít a otec? Ten mě jen zneužíval pro své obchody. Tak jsem utekla a Sophie i mě k sobě vzala. Přeci jen, tehdy už skončil hon na Grindenwaldovi lidi," prohlásila. "Každopádně jsme si tě hlídali. Nechtěli jsme, aby se ti něco stalo. Dřív nebo později, jsme si tě chtěli vzít k sobě. Tahle cesta, kterou tví takzvaní příbuzní podnikli, nám práci značně ulehčila."
"Takže jsem byl celou dobu u Dursleyovů zbytečně?" zašeptal zničeně chlapec.
"Ano i ne," usmála se Sophie. "Není tam žádná ochrana, jako je tady, v mé přítomnosti, ale je tam něco, co tady mít nebudeš. Dursleyovi jsou mudlové a žijí v milovském městě. Voldemort takováhle místa nemá rád a povýšení smrtijedi už vůbec ne. Navíc, všichni žili v domnění, že tam jsi v bezpečí. Proč útočit na něco, kde je ochrana, kterou se nedá proniknout?"
Harry se zamyslel. Na tomhle něco bylo.
"Jinak, Harry, slyšeli jsme o tom povstání Voldemrota, pověz nám o tom něco, prosím," zažebrala Dina.
Chlapec se smutně usmál a řekl jim vše. Jeho důvěra k nim se každou minutou prohlubovala a velice brzy pochopí, jak budou pro něj tihle lidé důležití.
"Takže Vodemort má tvou krev?" zamumlal Moren. "To je velice dobrá zpráva," usmál se.
"Cože?" nechápal Harry. "Co je na tom dobrého?"
"To, že Voldemort si tě k sobě připoutal," usmál se Uregen. "Budeš znát jeho pocity. Tvoje spojení s ním se mírně prohloubilo, ale díky nitrobraně a telepatii tohle dokážeš regulovat. Jednou to možná bude klíčová vlastnost. Myslím, že tohle si Brumbál uvědomuje, ale je možné, že po tobě bude chtít, abys opět studoval nitrobranu s tím pitomcem," odfrkl si pohrdlivě poloupír.
Harry se začal smát. "Takže další do party, kdo nemusí Severuse Snapea?"
"Nemáme ho rádi všichni. Je moc zrádný," pokrčil rameny Chad. "Vezmi si. Zradil Voldemorta, aby se k němu opět vrátil. Na čí je vlastně straně, když dělá špeha Brumbálovi i Voldemortovi? Koho doopravdy poslouchá?"
Harry se nad tím zamyslel. "Těžko říct," pokrčil rameny. "Může poslouchat oba a vybírat si podle toho strany…"
"Přesně tak a to z něho dělá veliké nebezpečí," prohlásila Dina. "Nikdo by neměl jen tak měnit strany podle toho, jak se mu zlíbí. Vezmi si, že bych jeden den sloužila tobě a druhý den někomu jinému. Je pro všechny velikým nebezpečím, protože pokud odhalí tvou slabinu, může toho snadno využít podle situace."
"Báječný," zabrblal. "Jinak, co je kde nového?" zazubil se. Nechtěl už přemýšlet o Snapeovi. Přeci jen, jednou mu zachránil život, a když mu podal zprávu o Siriusovi, šel ho hned zkontrolovat a pak se vydal do lesa, aby ho našel.
"Nic zajímavého," mávl rukou Uregen. "Zprávy z Anglie do Francie moc nepřichází. Znáš to, ne?" ušklíbl se. "Jinak, měl bys jít spát. Na hvězdu zapomeň, neodpoví, a pokud smím radit, užívej si. Jsou prázdniny, máš u sebe rodinu a nás a získal si možnost dělat si, co chceš. Zítra tě začneme učit něco užitečného…"
"Pít, naučíme tě jak někoho parádně okrást, nenápadně zapíchnout, mazat za sebou stopy, utíkat před bystrozory," zářili oči Morenovi. "A pak si budeme učit mířit. Znáš takové ty pistole s takovými balónky plněný barvami?"
Harry se usmál. "Nemůžu se dočkat," usmál se a v očích mu jiskřilo. "I když to předchozí," zamyslel se.
Když konečně mohl jít spát beze svědků, musel popřemýšlet o tom, co se dneska dozvěděl. Má babičku, dědu, tetu, sestřenici tetu se strejdou a nesmí zapomenout na Brumbála s jeho bratrem. Učí se porušovat zákony a vůbec mu to nevadí. Dokonce se na tohle všechno těší… svět je na hlavu, pomyslel si a za chvíli usnul…
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 M@rketk@ M@rketk@ | Web | 8. července 2008 v 21:15 | Reagovat

Ahojky...dneska a vcera jsem napsala par jednodilnych FF...udelalo by mi velkou radost, kdyby si je nekdo precetl a zhodnotil...diky moc...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama