8.kapitola/4 půl

8. července 2008 v 21:19 | zazo |  bezva prázdniny... heh (zazo)
Tohle fakt nemám ráda....

"Nechceš se projít?" navrhl.
Teodor vstal.
"Omluvte nás," zazubil se Harry a odtáhl svého strýce do zahrady. "Jak se cítíš?"
"Divně," přiznal. "Je to tak dávno, co jsem věděl, kdo jsem a teď?" povzdechl si. "Tolik jsem toho udělal. Měl bych sedět v Azkabanu a ne tu teď s tebou stát a dívat se na modrou oblohu," zaskučel.
"Jedna moje kamarádka, bylo jí tehdy jedenáct, dostala deník, ve kterém sídlila duše jednoho chlapce. Posedl jí a donutil jí udělat něco, co nechtěla. Byla tedy její vina, že to udělala?" otázal se.
"Ne," zavrtěl hlavou. "Ale co to má společného se mnou?" nechápal.
"Ten deník patřil mladému Tomovi Raddelovi," prohlásil. Ted se zamyslel.
"Něco mi to jméno říká," prohlásil.
"Jistě. Je to pravé jméno Voldmeorta. Ginny byla donucena otevřít Tajemnou komnatu a vypustit tak baziliška. Pokud nebyla její vina, že vypustila tu bestii. Je tvoje vina to, co jsi doposud udělal?"
Ted si povzdechl. "Ale to je něco jiného," ohradil se. "Ona se nemohla bránit. Já..."
"Ty co?" vyjekl. "Ty jsi mohl udělat co? Nemohl jsi nic, stejně jako ona. Ty ani nevíš, co jsme prožili mi ostatní. Myslíš, že mě nikdy Voldmeort nedostal? Že jsem tak dokonalý, že jsem odolal pokaždé? Nebo že by Brumbál odhalil každou lest? Že by ten dokonalý Brumbál neudělal žádnou chybu? Tak to se tedy pleteš," zavrčel. "Brumbál dělá chyb víc než dost a já naletěl tolikrát... Siriuse to málem stálo život a byla to moje hloupost s Brumbálovou chybou, která jej málem připravila o život. Tak se neobviňuj," zašeptal prosebně. "Jsou věci, za které neseme plnou odpovědnost, za jiné jen z části a jsou věci, které jsme udělali, ale nejsou naší vinou," řekl pevným hlasem.
Teodor si ho jen prohlížel. "Asi máš pravdu," usmál se nejíistě. "Ale je to těžké."
"Těžké je to pro každého," prohlásil Harry. "Výdycky jsem chtěl rodinu a kamarády. Pak jsem poznal Rona s Hermionou a zažili báječné dobrodružství. Pak jsem potkal Weasleyovi a ti se o mě začali starat. Opět jsem vystavil jejich děti nebezpečí, ale oni se za to na mně nezlobili," vzpomínal. "Moje sny se začínaly naplňovat. Měl jsem kamarády a něco jako rodinu. Pak se objevil Sirius s Lupinem. Nic lepšího se snad ani nemohlo stát a když už jsem myslel, že konečně jsem našel někoho, kdo mě má opravdu rád, musel jsem toho na čas vzdát. Návrat Voldemorta byl pro mě šok. Trvalo dlouho, než jsem se z toho dostal. Tolik jsem si přál, abych mohl vrátit čas a mnoho věcí udělat jinak. Jenže nešlo to. Když pak lidé tvrdili, že jsem lhář, přál jsem si, abych mohl být daleko a obyčejný. Jen malý chlapec, který se choulí v náruči své maminky a táty. Oslavuje narozeniny spolu s nimi a s jejich přáteli. Zažívá překrásné Vánoce a jiné svátky, ale tohle prostě nešlo splnit," zamumlal. "Když Sirius propadl za oblouk ztratil jsem chuť žít. Pak se mi zdál sen. Měl mě zničit, ale místo toho mě posílil. Jenže..."
"Otevřel pocit viny," zahuhlal Ted. "Bolí to, že?"
"Ano," přikývl. "Nebudu se už nikdy moci podívat na Siriuse nebo Remuse. Nejde to. I když to byl jen sen. V něm jsem udělal mnoho zla. Ale pochopil jsem, co se mi snažil sen říci, i když to Voldemort nezamýšlel," uchechtl se. "Víš... velká moc znamená velikou odpovědnost. Čím víc znáš kouzel, tím jsi nebezpečný, ale nejen pro nepřátele, ale i pro přátele. Proto toho chci tolik umět, abych mohl být nebezpečný, ale hlavně, abych se mohl ubránit ovládnutí."
Teodor přikývl. "Ale bojíš se..."
"Ano," připustil. "Ten sen byl... prostě to byl šok. Prostě mi najednou hráblo a já jsem zabil Moodyho, Brumbála, znásilnil jsem Siriusovu dceru a zabil Remuse," zamumlal. "Pak jsem viděl všechny mrtvé, všechny vzpomíky. Jak skáčeš do dráhy kouzlu, který měl zabít ministra. Zahlédl jsem své rodiče a poslední chvíle Siriusovi manželky. Zase jsem viděl to, co jsem udělal..." zalkl se. "Pak jsem se probudil."
Chlapec sklonil hlavu. Najednou ucítil, jak mu někdo dává ruku kolem ramen.
"Zvládneme to," zašeptal. "Nesmíme to vzdát. Voldemort se nás pokouší vyšachovat. Nesmíme mu to dovolit. Hlavně ty ne," prohlásil pevně. "I když James už nežije, vím, že by nechtěl, abych věšel hlavu. Půjdu proto dál. Nejen kvůli němu, ale kvůli tobě a hlavně, kvůli sobě," pousmál se. "Hlavně musíš věřit sám v sebe. Nikdy nespoléhej na ostatní. Znáš to... od nepřítele čekej cokoli... od přítele jedině zradu," zazubil se a vydal se k domu.
Harry se ušklíbl... jo... tohle znal. Pochopil co mu chtěl strýc říci a pokud bude mít pravdu... má se Harry skutečně na co těšit...

Poznámka autora: Vyjasníme si pár věci :-D... Takže... chyby co jsou v mluvené řeči, mluvíme o skladbě vět, je úmyslná. Jde o to, že když mluvíme, nemluvíme podle učebnice. Prostě něco plácáme a ona ta věta nemá třeba ani smysl... tak proč by tedy postavy měli mluvit spisovně a spořádaně? To se mi nelíbí ;-)...
Tady se Harry setkává se svým strýcem Teodorem, který údějně zemřel a opět se objevil. Sophie celou dobu věděla, kde je... proč mu nepomohla? Nemohla, potřebuje telepatii...
O síle magii a o knihách a tom všem, budu ještě hovořit v dalších kapitolách.
Brouska s bystrozory jsem doposud držela stranou, ale brzy se v povídce začnou objevovat častěji a jejich charakter se bude měnit. Změna už začala, když Brousek mluvil s Harrym, ale ještě se dozvíte, co všechno mám pro ně připravený :-)...
Asi si říkáte, že to Teodor vzal celkem s klidem, ale uvědomte si, že byl doposud pod vládou smrtijedů a Voldmeorta a ten přeci nechce za služebníka někoho, kdo se hned sesype a tak musí Teodorův charakter tomu odpovídat. Jistě, je zdrcený, ale na druhou stranu se rychle vzpmatuje a přizpůsobí se nové změně, která nastala. To je přesně druh vojáka, kterého by Voldemort chtěl. Navíc Teodor byl vycvičen a ovládán, aby byl tvrdý a neúprostný... jde o to, aby v sobě zapudil dobrou stránku.
Co se týče Sophie. Zatím se nezdá, že by to byla zastánkyně černé magie. Je milá a laskavá... ale nezapomínejme, že má svého vnuka opravdu ráda. Takže to, že se chová k Harrymu a svým dětem mile, neznamená, že by nebyla nebezpečná, ale o tom v jiné kapitola ;-)...
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama