9.kapitola/5 půl

8. července 2008 v 21:23 | zazo |  bezva prázdniny... heh (zazo)
HOTOVO

Na severu Anglie stojí prastarý, kouzelný hrad. Ten se hrdě vypíná k obloze a ukazuje tak svou vznešenost a hrdost. Je to taky část historie, vždyť stojí již tisíc let a možná ještě déle.
Postavili ho čtyři nejmocnější kouzelníci té doby. Godrik Nebelvír, Rovena z Havraspáru, Helga z Mrzimoru a Salazar Zmijozel. A k čemu hrad slouží? Inu, je to škola. Avšak neobyčejná. Je to škola kouzel.
Po tisíce let se zde vystřídalo mnoho ředitelů, ale i profesorů.
Dnes tu však mnoho vyučujících není. Není přeci koho učit. Prázdniny právě začali. Přesto tu pár lidí je. Bydlí zde.
Na své zahrádce nyní pracuje profesor Rubeus Hagrid, který vyučuje kouzelné tvory. Profesor Severus Snape míchá své lektvary ve sklepení. V ředitelně sedí profesor Albus Brumbál a sepisuje poslední dokumenty. Očividně má veliké starosti se svým Fénixovým Řádem. Ve své kabinetě, profesorka McGonagalová... ale, kde je? Aha... tady... jde právě za svou koleginí. Sice jí nemá moc ráda, ale i ona zde žije. Nejpodivnější obyvatel Bradavic, tak se škola jmenuje.
Profesoka Sibila Trelawneyová jako každý den sedí ve svém křesle, ale něco s ní není v pořádku. No... podívejte se sami.
"Sibilo?" vyšplhala po žebříku profesorka McGonagalová a pokoušela si zvyknout na přítmý. Žádná odpověď nepřišla. Vylezla tedy do místnosti a rozhlédla se. Tam v rohu, ve stínu seděla postava profesorky.
"Sibilo," houkla naštvaně, ale opět žádná odpověď. "Lumos," sykla profesorka přeměňování a pohlédla na druhou ženu.
Profesorce přeměňování se protáčeli oči a zdálo se, že je v jakémsi tranzu.
"Odejde..." vykřikla najednou pisklavým, prapodivným hlasem.
"Co to povídáte?" vydechla profesorka. "Kdo odejde?"
"Dítě světla odejde do války... odejde..." prohlásila tím divným hlasem. "Opustí nás... Temný pán toho zneužije. Pokusí se ovládnout svět. Pokusí se ovládnout Středověké země. Světlo na čas zajde. Pak se objeví on... Lord Odnikud. Lord z Oblouku. Lord z Tirosu... a s ním slunce opět vzejde," vykřikla. "Odejde... on odejde..." pak upadla do jakéhosi spánku. Nakonec sebou škubla a pohlédla na Minervu McGonagalovou.
"A... Minervo... chtěla jsi něco?" vydechla a nejistě se usmála.
"Já..." vydechla šokovaně žena. "Jen, jestli se k nám nechcete dnes přidat na oběd?" vypískla.
"Ne, děkuji... raději zůstanu tady a podívám se do křišťálové koule," prohlásila.
"Jistě," vylezlo z ženy, která se rozhodla, že o tomhle poví svému nadřízenému. "Tak... zatím, Sibilo." Během chvíle byla dole a uháněla chodbami.
"Bílá orchidej," vykřikla na chrlič a ten hned uskočil. Minerva rychle proběhla do kanceláře. Dočista zapomněla klepat a vlítla do kanceláře ředitele bez jakéhokoli vyzvání.
"Děje se něco Minervo?" zeptal se mile Brumbál, ale v očích mu probleskovaly obavy. Takhle se totiž žena nikdy nechovala a zdálo se, že jí něco vyděsilo.
"Ona... věštba," vylezlo z ní.
Brumbál se rychle postavil. "Posaď se," vyzval ženu. Ta se prudce posadila.
"Co ti řekla?" vyzvídal a zdálo se, že ho nijak nešokuje představa, že někdo pronesl věštbu.
Profesorka mu všechno řekla.
Brumbál zavřel oči a zdálo se, že je mnohem starší, než doposud.
"Děje se něco?" vyzvídala žena, která se už stihla téměř uklidnit.
"Obávám se, že ano," zamumlal profesor.
Poznámka autora: V přístí kapitole se podíváme na hřbitov. Situace mezi bystrozory a černokněžníky se dostane na vrchol, aby pak sklouzla na samé dno. Také se setkáme s prvními tvory, kteří žijí za obloukem a potkáme i smrtijedy.
Brumbál má veliké obavy. Ví kdo je to DÍTĚ SVĚTLA a co víc. Dozvíme se konečně něco o magii jako takové a s ní i něco o knihách.
Také se zmíním o těch středověkých zemí a všechno se začne přiostřovat, když se do všeho začne montovat jak Anglická tak i Německá vláda.
Možná časem poodhalým tajemství Grindenwaldových vojáků a zmíním se i něco málo o Řádu a hlavně o Brumbálovi.
Než bude moci Harry projít obloukem, bude se muset ještě něco udělat. Sejít se s vlkodlaky, ale jak tohle všechno dopadne, to až jindy ;-)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 skejtis skejtis | 9. července 2008 v 10:55 | Reagovat

Ahoj, hele tohle neber jako spam, ale mrkni na www.tvujtest.cz muzes si tam vytvorit test a dat si ho na blog. :-)

2 Majda Majda | 9. července 2008 v 11:43 | Reagovat

Holky začínajcí povídky jsou super ale vraŤte se na estranky. Máte to tu totiž nepřehledné a zazo zapomnělas na estrankach jednu povídku myslím že se jmenuje Mezi životem a smrtí(Hary tam je v době svých rodičů). To by bylo vše co bych vám k tomuto blogu řekla.      Věrná čtenářka ktéré se to víc líbí na estránkách a která chce abys tese tam vrátili

Majda

3 Katy.kate Katy.kate | 9. července 2008 v 13:28 | Reagovat

Majda  má pravdu ty povídky jsou super, ale na estrankach to bylo lepší.

4 melody melody | 9. července 2008 v 15:09 | Reagovat

Holky mají pravdu, v tomto případě jsou estranky lepší, anebo si udělejte rozcestníky....

5 zazo zazo | 9. července 2008 v 18:05 | Reagovat

Neumím rozcestnáíky :-(... a estránky se mi ¨taky zamlouvají ;-)... ale myslím, že tady záleží na Sabrine :-D... a mezi životem a smrtí... já nevim... nějak si s ní nevím rady :-(

6 Prongs Prongs | E-mail | Web | 10. července 2008 v 8:37 | Reagovat

Já umím rozcestníky. Heč!

Najdi si na ně někde návod nebo jestli chceš, tak se mi můžeš ozvat na mail (buď ten který je uvedenýv kolonce nebo na Garden.Maroons@seznam.cz) nebo icq 308146163 (jsem tam často, ale neviditelná, takže až se stavíš, pokud se stavíš, tak napiš a já ti někdy odepíšu :-D)

A k tomu stěhování... Já teda nevím, ale mě dost vadilo, když ses tehdy na ty estranky přestěhovala. Vadí mi ta střídavá velikost písma a ty reklamy a tak, ale zase je to někdy přehlednější, ale moc často ne. Já jsem holt zvyklá na blog.cz :-). A ostatně mě je jedno, kde sídlíš. Mě na stránkách nezáleží, mě záleží na kapitolkách. A už se těším na další!

7 zazo zazo | 11. července 2008 v 16:20 | Reagovat

Prongs: Díky za nabídku, ale s velkými obtížemi a nadávkami, jsem to zvládla :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama