5.kapitola (V)

8. srpna 2008 v 12:16 | zazo |  Všechno nebo nic (zazo)
5. Kapitola

Rozhlédl se kolem sebe. Byl vyčerpaný, unavený a zničený. Nedokázal to všechno strávit. Bystrozorové jsou mrtví a země je pod vládou smrtijedů. Voldemort vyhrál jednu zemi v bitvě, ale ovládnout zemi ještě nestihl.
Jenže jedna země je první krok k ovládnutí. Nechtěl vědět, co se teď stane s mudly, nechtěl vědět, co se stane s kouzelníky, kteří se mu postaví.
Procházel lesem a pokoušel se nemyslet na to, co viděl. Nechtěl vnímat tu bolest, kterou cítil. Nevěděl, jestli udělal dobře, když tady zůstal. Mohl teď být v bezpečí na mistrovství a radoval by se s přáteli, jenže… mohl by se pak na sebe podívat?
Oni v něj věřili a zachránili ho. Musí jít dál… když už ne pro sebe, tak aspoň pro ně.
"Děkuji," zašeptal jemný hlas. Harry se otočil a hleděl do tváře podivné bytosti.
Nechápavě se na bytost podíval. Byla to žena, která byla celá v modrém, a kolem ní poletovaly jiskry. Stála na vodě a hleděla na Harryho s vděkem.
"Děkuji," zašeptala ještě jednou a zmizela.
Harry zmateně potřásl hlavou a vydal se směrem k jeskyni. Za sebou rozhazoval prášek. Sem tam sešel z cesty, kličkoval, aby nepřítele zmátl, ale jinak se celkem udržoval po směru.
Trvalo mu dva dny, než našel správnou cestu a než vůbec úkryt našel. Pohlédl do hlubin a podíval se na strom, který rostl kousek od počátku jeskyně. Věděl, že mlže kouzlit. Jeho magie již byla nezjistitelná a to díky bystrozorům.
Vytáhl hůlku a trs trávy přeměnil v lano. To přivázal ke kmeni a spustil se do hlubin jeskyně. Věděl, že časem se bude muset naučit více kouzel, jinak nepřežije. Bude si muset vybudovat nějaký dům, aby nespal pořád na tvrdé zemi a aby nebyl tak snadným cílem, jako je teď.
Kdyby vlkodlaci narazili na jeskyni, neměl by se kde ukrýt a dostatečně chráněný dům by byl pro takovou situaci ideální.
Podíval se nahoru a doufal, že časem přijde na to, jak vytvořit nějaké schody a jak zakrýt vchod o dost lépe.
Posadil se na zem a sundal si ze zad vak. Byli tam všechny věci, co vzal Voldmeortovi, ale byli tam také nějaké zásoby, které nasbíral v lese. Bobule, ořechy, jablka, která našel v jednom sadu u kraje lesa. Měl tam i oblečení a měchy s vodou.
Podíval se na oblohu, která byla maličko vidět, a přemýšlel, co ještě bude muset udělat. Zítra se vydá do města. Koupí si nějaké věci, než se Voldmeort plně prosadí a všechno bude složitější.
Rozhodl se, že si také koupí nějaké zásoby a nějaké mudlovské věci na kempování. Nemá cenu, aby každý den kouzlil.
Slunce zapadlo a on se odbelhal dál do jeskyně, aby nebyl hned pod vchodem.
V noci kolem něj létali netopýři, ale jeho to nijak nebudilo.
Ráno byl celý rozlámaný, ale nic si z toho nedělal. Rychle se protáhl a maličko si zacvičil, aby se jeho svaly trochu uklidnily. Pak se vydal k lanu a za chvíli byl nahoře. Vzal si sebou vak, ale věci, co nepotřeboval, nechal dole.
Kolem byl prášek a vlastně byl v okruhu jednoho kilometru, ta dlouho se Harry motal. Dnes to dělat nemusel. Pach by měl být cítit celý měsíc. Pak to bude muset zopakovat a to už by to měl lépe vymakaný.
První cesta lesem mu trvala dlouho, protože se hodně točil v kruzích a nevěděl kam jít. Po druhé to bylo podobné, ale teď už věděl, jaký směr zvolit.
Postupoval rychle a tak večer dorazil do města. Bylo něco kolem desáté večer, ale jemu to bylo jedno. Měl hodně mudlovských peněz a tak si mohl něco koupit.
Došel do jednoho hotelu.
"Dobry den," usmál se recepční. Harry jen přikývl na pozdrav a usmál se.
"Co si budete přát?" zeptal se zaraženě muž, který očekával pozdrav.
Harry mu naznačil, že potřebuje něco na psaní.
Muž se překvapeně nadechl. "Jistě. Omlouvám se," vydechl s mírným úsměvem. Harry se pousmál se a převzal blog s tužkou.
Dobrý den, potřeboval bych na dnešní a zítřejší noc pokoj.
"Jistě," usmál se muž. "Chcete to s jídlem?"
Ano.
"Dobrá…" zazubil se muž a podával mu klíček. "Zaplatit můžete potom."
Harry přikývl, napsal poděkování a odešel do svého pokoje. Byl to celkem obyčejný pokoj. Koupelna nebyla nijak prostorná. Byla tam jedna postel, skříň a televize, jako nadstandard.
Rychle se osprchoval a pak se natáhl na posteli. Ještě si nařídil budíka, kterého měl na hodinkách, které dostal od bystrozorů. Byl to poslední dárek, co měl dostat. Pak usnul.
Časně zrána ho probudil budík. Harry zaklapl hodinky a rychle vstal. Vydal se do koupelny, aby se zkulturnil. Podle pokynů, které dostal, byla snídaně od šesti do deseti. Nyní bylo pět, ale jemu to bylo jedno. Mohl si na snídani dojít později.
Harry pohlédl ven. Vzpomínal na všechny své kamarády. Hedvika byla pryč. Možná že žila, možná že ne. Nevěděl.
Hodinky ukazovali šest hodin. Harry se zděsil, ale pak nad tím mávl rukou a vydal se na snídani.
Rychle se posilnil a vydal se ven. Musel se dostat do kouzelnické uličky. Před tím, než tam vešel, si změnil vzhled.
Nacházel se v poloprázdné ulici. Všude byli smrtijedi a hlídali všechny obchody. Jakmile Harry vešel, všechny pohledy se na něj otočily. Harry se kousl do rtu, ale pokračoval dál a pokoušel si jich nevšímat.
Došel k jednomu obchodu. Smrtijed se na něj povýšeně usmál. "Pokloň se!" prskl.
Harry musel spolknout svou hrdost a uklonil se. Smrtijed se rozchechtal. "Vejdi!"
Chlapec vešel a ocitl se v pološeru obchodu.
"Do-Do-dobrý den," zamumlal prodavač.
Harry pokýval hlavou. Vytáhl notes.
Co se stalo?
"Vy nemůžete mluvit?" vydechl muž.
Harry přikývl.
"Ehm… no… smrtijedi porazili ministerstvo a bystrozory. Ze dne na den se objevili a vyptávají se lidí. Ti, co se neukloní, pošlou do žaláře. Dokonce někoho i zabili, když řekl, že se klanět nebude.
Harry přikývl. Nevíte, jestli někdo z bystrozorů nepřežil?
"Nikdo, pane…" povzdechl si. "Nejdříve zabili ty na ministerstvu, pak ty, co se chystaly přenést na mistrovství a nakonec provalili i ty, co tam byli. Jsou všichni mrtví. Ministr zatím nic neví. Možná tuší…" povzdechl si. "Nikdo ho totiž nestihl varovat. Jen se mu možná dostalo o útoku, ale tak všichni si mohou myslet, že se konal menší útok a pro všechny případy se velitel rozhodl je nechat zde," povzdechl si.
Harry přikývl. Nedá se nějak utéci?
"Jak, pane?" vydechl. "Nijak to nejde. Hranice se začínají uzavírat kouzly, aby nikdo neunikl. Přemístit se na velikou vzdálenost nejde a myslíte si, že se spokojí jen s touhle zemí? Chystají se na útok sousedních zemí a také se chystají dobýt Anglii," prohlásil smutně. "Nikde už není bezpečno."
Chlapec si povzdechl. Potřeboval bych nějaké knihy. Co nejvíce, prosím. Potřebuji se něco naučit. Jsem trochu v průšvihu, jelikož rodiče jsou mimo a… pokud se uzavřou hranice…
Muž se soucitně usmál. "To je mi líto… hned ti něco přinesu, co by ti mohlo pomoci," prohlásil. "Kolik ti je?"
17. Napsal lež. Nechtěl ho znepokojovat. Nějak si poradím, hlavně však potřebuji něco, s čím bych nějak vydržel.
"Počkej, hned ti něco najdu. Chceš asi lehká kouzla, že?" nadhodil.
Dejte mi všechny, mám ještě staršího bratra. O rok, není to moc, ale aspoň mlže mluvit a kouzlit bude asi převážně on.
Muž přikývl a podával mu knihy, které podle něj byly užitečné.
Bylo jich opravdu hodně, ale jemu to nevadilo. Bylo tam kouzlo na domácnost a na postavení domu. Bylo toho hodně, co se bude muset naučit, ale jemu to bylo jedno. Hlavně, když přežije a pak… pak se pokusí o nemožné. Jak se říká… pokud se utne hlava, tělo odumře sama.
Musel se tedy zbavit Voldemorta a možná jeho nejbližších. Ostatní snad zpanikaří a rozprchnou se.
"Je to vše," prohlásil muž. "Dělá to sto galeonu, ale pokud tolik nemáš tak…" Harry mu je podal. Měl dostatek peněz. Měl u sebe tisíc těchto mincí. Nevěděl proč, si tolik vybral, ale teď za to děkoval.
Prodavač mu knihy zmenšil a pomohl je chlapci dát do vaku, který měl.
Děkuji!
"Není zač a hodně štěstí."
S tím vyšel ven.
Smrtijedi si ho pobaveně prohlíželi, ale on šel dál. Došel až k obchodu s oděvy. Prošel kolem smrtijeda, ale ten ho zastavil. "Nezapomněl si na něco?"
Harry se na něj podíval a pak se maličko poklonil.
Chlapec prošel a pokoušel se nevšímat si odporu, který v něm vzrůstal.
"Dobrý den, co potřebujete?" vydechla žena a nejistě se podívala ven.
Harry jí rychle na papír napsal vše, co chce. Žena se zatvářila uraženě, ale když Harry napsal, že nemůže mluvit, zatvářila se soucitně. "Hned to všechno udělám," slíbila a postavila si Harryho na stoličku, kde na něm začala špendlit hábity, podle toho, jakou látku si zvolil.
Zašel ještě do lékárny a do obchodu se zbraněmi.
"Co vlastně všechno chceš?" odfrkl si smrtijed.
Už nic. Napsal na papír.
"Neumíš mluvit?" vyštěkl podrážděně.
Harry zavrtěl hlavou. Zranění, které zavinil bystrozor.
"Bystrozoři jsou parchanti," odplivl si muž. "Padej!"
Harry vyšel z ulice a zamířil do mudlovského světa. Tam si koupil nějaké obyčejné oblečení za peníze, co měl a pak se vydal do hotelu. Bylo dávno po obědě, ale jemu to nevadilo. Jídlo si dal v jednom bufetu.
Nyní si hodlal odpočinout. Jen seděl a myslel na to, co bude dělat. Nemohl se přemístit. To nešlo. Neuměl to a až se hranice uzavřou, nikdo se ani nepřemístí a ani neuteče. CO teď bude dělat?
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 leon leon | 8. srpna 2008 v 13:16 | Reagovat

tady se dějou jenom samá příjemná překvapení

2 werusenka werusenka | 8. srpna 2008 v 13:25 | Reagovat

pěknéí jsi samé překvapení jan tak dál těším se na novou

3 Fanous Fanous | 8. srpna 2008 v 13:43 | Reagovat

Ty bláho Zazo..........Velmi pěkné..:-)............Nějak jsi se rozjela.....Doufám, že to bude napořád, tedy alespoň o prázkách..:-).............Povídky máš velmi pěkné tak přeji hodně incpirace..:-)

4 Fanous Fanous | 8. srpna 2008 v 13:43 | Reagovat

Ty bláho Zazo..........Velmi pěkné..:-)............Nějak jsi se rozjela.....Doufám, že to bude napořád, tedy alespoň o prázkách..:-).............Povídky máš velmi pěkné tak přeji hodně incpirace..:-)

5 Fanous Fanous | 8. srpna 2008 v 13:45 | Reagovat

inspirace*

6 Pekne Pekne | 8. srpna 2008 v 14:21 | Reagovat

si dobra jen tak dal jen tak dal :D

7 nnnn nnnn | 8. srpna 2008 v 14:37 | Reagovat

Nádherná kapitolka...,i když u tebe jsou všechny kapitoly ke všem povídkám úplně úžasné!!!Doufám,že když jsou prázdniny,tak budou přibývat stejně rychle jako teď! :-D

8 Narnenlos Narnenlos | Web | 8. srpna 2008 v 16:00 | Reagovat

je t o supr, jenom mi tam nějak moc neseděli ty knížky na dům atd, no to je jedno, je to supr, doufám, že další kapitola přibide rychle

9 Pegy Pegy | 8. srpna 2008 v 16:48 | Reagovat

Super kapitola. Jsem zvědavá co bude dělat.

10 Libor Libor | 8. srpna 2008 v 17:13 | Reagovat

super kapitola... a vůbec celá povídka je perfektní... už se těším na pokráčko...

11 Elen Elen | 8. srpna 2008 v 17:27 | Reagovat

Tady není co komentovat

12 Vruon Vruon | 8. srpna 2008 v 17:34 | Reagovat

Tahle povídka mi zatím přijde dost ponorková, ale uvidíme jak se to vyvrbí ;)

13 KiVi KiVi | Web | 8. srpna 2008 v 19:50 | Reagovat

mno..začátek mě upoutal víc...to víš mučení je moje gusto xD xD A hlavně ta Belatrix...xD xD no snad se dostane do Anglie k FŘ..mohlo by to bejt zajímavější..nebo ne nechám to na tobě :))

14 Vendik Vendik | 8. srpna 2008 v 20:36 | Reagovat

Souhlasím s KiVi, začátek byl super (menší blázen do mučení a středověku) teď mi příjde že povídka trochu uvízla na mrtvém bodě, ale jinak je to fajn nápad

15 lizí lizí | 8. srpna 2008 v 20:51 | Reagovat

mě se to líbí jsem zvědavá kdy potká přátelé píšeš suprově

16 Fanous Fanous | 8. srpna 2008 v 22:30 | Reagovat

Vruon:ponorková?....:D:D:D......

17 Blytonka Blytonka | 9. srpna 2008 v 10:03 | Reagovat

No páni - je to nádherné! Se ale divím, že ho ti Smrtijedi nechali jen tak nakupovat knížky o boji a zbraně =D. No co, asi jsou tak líní, že s na nějakého kluka prostě vykašlali =D

18 Petr Petr | 9. srpna 2008 v 11:13 | Reagovat

PArádní kapitola už se těším na další ke všemu

19 Fanous Fanous | 9. srpna 2008 v 11:28 | Reagovat

bude dnes něco?...:-)

20 Vruon Vruon | 9. srpna 2008 v 23:18 | Reagovat

Fanous: Jj ponorková, jako že se odehrává na jednom místě když si to tak vemeš tak už se potřetí vrací do jeskyně která je zaprvé na místě zamořeným zjevně nebezpečnými vlkodlaky a to nemluvím o tom jak blízko je to Voldemortovu sídlu (moc logický mi to nepřijde ale budiž) jde o to, že to vypadá že bude Harry celou povídku vymýšlet jak zdrhne z jeskyně do které se neustále vrací. Doufám, ale že to Zazo nějak vyřeší a brzy se vrátí do anglie kde by se to mohlo konečně rozjet ;)

21 Samantha Lupin Evensová Samantha Lupin Evensová | 10. srpna 2008 v 2:47 | Reagovat

Suprová kapča!! Akorát.. Zdá se mi, jako by se to zaseklo na mrtvym bodě. Místama sou tam trošku nelogický věci, ale to opravdu asi nejde, vyvarovat se něčeho takovýho. Snad se Harry dostane brzy do Anglie, aby se něco začalo dít.. Jinak, jak už sem napsala, je to nádherná kapča, hodně dobře napsaná. Jsem zvědavá na pokráčko.. :-)

22 tija12 tija12 | E-mail | Web | 21. února 2009 v 14:54 | Reagovat

supr :)

23 tija12 tija12 | E-mail | Web | 21. února 2009 v 14:54 | Reagovat

supr :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama