14.kapitola (NB)

21. února 2010 v 22:04 | zazo/sabrine |  Nové Bradavice (zazo/sabrine)
Ahoj. Neuvěřitelné, už je konec února a já se přplácám s jednou ubohou kapitolou. No lidičky, na svou obhajobu musím říci jen dvě věci. Za a) nejde mi explorer, ta mrcha blbne snad víc, než kdy dřív. Pokaždé, když vlezu na seznam... internet přestal pracovat a vypne se... a nejkouzelnější na tom je, že mám seznam jako domovskou stránku :'-(... no, ale problém je z části vyřešen. Za b) mám teď divné období. Psát mě baví, ale ne to, co mám na blogu. Lord se mi nepovedl. Vymknul se mi kontrole, chtěla jsem vyzkoušet, jak moc dalece sahá moje fantazie a zjistila, že obrovsky daleko, až jsem se toho lekla a nebyla jsem jediná, ale o tom bych nerada psala. Každopádně jej asi bduu přepisovat. Celého ho asi smažu a začnu znova :-)... trochu mě na to navedla i Tery se svou povídkou ;). No, takže se nemusíte bát, kapitol mám hodně, jen je pro mě problém je sem dostat :-D... kažodpádně už by to jít mělo, takže asi zítra bude přídavek, vlastně ne, máme dlouhou školu, to se na to vykašlu, máme do 5, takže pozítří ;). A do té doby se rozhodnu, co s Lordem... tak zatim pa. A doufám, že se nezlobíte.
14. kapitola


"Moc?" zamumlala Hermiona a dívala se na pozemky školy, které stály v normálním světě. Budova internátu se pomalu stavěla a objevovali se prostory pro obchodníky.
"Ano, tak mi to řekla," přikývl Harry a díval se na stáje, do kterých právě přiváděli ty nejkrásnější koně, jaké kdy viděl. Ginny kolem nic neustále pobíhala a celá nadšená ukazovala dělníkům, kam je mají dát.
"Nemohla to být lež?" nadhodil Ron a se zastrčenýma rukama v kapsách se mračil na svou sestru, která se nemohla dočkat, až se na nich projede. Celkem Harryho překvapilo, když zjistil, že Ginny umí jezdit na koni a co víc, uměla na nich i akrobacii a to tak, že se až tajil dech.
"Obávám se, že ne," potřásl hlavou.
"Mohlo by to ublížit studentům?" nadhodila Hermiona.
Harry jen pokrčil rameny.
"Budeme muset být opatrní," řekla nakonec s povzdechem Hermiona.
"Tak, jako vždycky," zachmuřil se Ron.
"Ano," přikývl Harry a podíval se na stavbu. "Ještě dva měsíce, a bude to hotové," usmál se zasněně.
"Ano, ale škola taky nebude hned," zamručela Hermiona. "Skleníky, hříště na famfrpál, některé voliéry a hlavně pak společenské místnosti se budou dokončovat za pochodu."
"Nepřipomínej mi to," sykl Ron rozladěně. "Už takhle z toho mám noční můry. Jakoby samo učení nebylo dost. Ještě ten hluk a dělníci a já nevim co všechno."
Harry si povzdechl. "Ještě štěstí, že ředitelna už je celkem hotová. Zbývá vybavení, ale tak to zvládnu sám," zazubil se.
"Jen se škleb," sykla Hermiona. "Ono tě to v září přejde."
"Doufám, že se čas zastaví," zamručel Ron.
"To já doufám, že se rozeběhne," nechal se slyšet Harry. "Takových pět let bych klidně přeskočil."
Hermiona souhlasně zamručela.
"Celkem se těším, až bude ten hlavní nápor pryč," povzdechl si Ron a odvrátil se od své sestry, která k nim právě od stájí mířila. "Kdy bude hotový portál? Rád bych už viděl školu."
"Zítra už budeme moci procházet bez potíží," ujistil ho Harry. "Budova jako taková je už prý hotová. Pozemky a to všechno připraveno pro zvířata. Jinak skleníky jsou už také hotové, stačí jen zasázet rostlinky. To bude trvat pět dní a pak dva měsíce, než vyrostou do přijatelné délky a než se skleníky dovybaví různými vymoženostmi," povzdechl si. "Dělníci jsou teď mimo prostor a pracují tam. Rád bych to viděl."
"No… tak to mi všichni," ujistila ho Ginny, která dorazila. "Hele, jak jste připraveni na tu svatbu?"
"Jakou svatbu?" nechápal Ron.
"Draco a Pansy… už zítra."
"Jo aha," zamumlal Ron. "Jo… jsme na to připraveni. Jen jsme trochu přepracovaní," zívl. "Včera jsem vybíral padesát schopných, bezpečných a pomalý košťat. Padesát pořádných a rychlých a lidi… je to děsný. Pak jsem musel vybrat nějaké hřiště a vybrat také míče, pálky a tak dále…" zamumlal. "Začínám famfrpál nesnášet."
Tomu se všichni zasmáli.
"Jen se smějte, ale tohle sranda nebyla," zazubil se už v lepší náladě Ron.
"Nepovídej," ušklíbl se Harry. "Já musel vybírat celou knihovnu. Nemluvě pak o vybavení tříd a dekoraci a…"
"Jasně, jasně, chápu," zarazil ho Ron. "Už mám vybrané a prostudované učebnice. Osnovy teprve udělám," zívl. "A kouknu se na nové vymoženosti. Musel jsem nakoupit nějaké předměty a pomůcky. Taky nic příjemného," ošil se.
Hermiona se na něj usmála. "Každý z nás si tím prošel a ještě hodně projde. Ginny s Nevilem to mají nejtěžší."
"Nejsem si jist. Stavění stadionu nebude nic příjemného."
"Stadion?" povytáhl obočí Harry.
"Vadilo nám, jak tam pořád pršelo," svěřila se Ginny. "A tak jsme se dohodli, že to bude vypadat něco, jako tehdy na mistrovství. Přeci jen bude tu hodně lidí. Studentů je více a ty obchodníci. Lidi z Prasinek jistě také rádi přijdou. Mohli bychom na tom vybírat peníze," zazubila se. "Přeci jen, škola potřebuje hodně financí," prohlásila nenuceně.
Harry se usmál a přikývl. "Jistě. Obchodníci nám budou asi polovinu z toho, co zde získají, ale musíte uznat, že toho bude hodně. Je tu hodně dětí, hodně lidí, jak sama říkáš, a pak také rodiče, kteří budou mít do ubytovny přístup."
"Takže nakonec se to vyplatí," zamumlala Hermiona.
"Ano. Víš, přemýšlel jsem. Teď po válce je hodně rodin polovičních. Není správné je ještě více dělit. Měli by být spolu, jak nejvíce to jde."
Ron přikývl a povzdechl si. "Fred s Georgem tu budou taky," zamumlal.
"No to snad ne," zděsila se Ginny i Hermiona se oklepala.
"Tak to se stěhuju na Sibiř," zamumlal Harry a protočil oči.
"No… jsem zvědavá na školu," protáhla se Ginny a zasněně se podívala ke stájím. "Koně už tu jsou. Pomůžete mi pak s dravci? Ti mají dorazit zítra spolu s morčaty a veverkami. Budeme mít i lemury," zazubila se. "Lemury dostaneme od nějakého velvyslance, který se zde učil."
"Je neuvěřitelné, kolik kouzelníků zde studovalo, co?" nadhodil Harry. "Všichni se chtějí nějak zavděčit škole, která jim tolik pomohla."
Hermiona se usmála. "Bradavice jsou a navždy budou prestižní školou," prohlásila pobaveně. "Budete se tu učit hodně lidí."
"To jo, ale většině vadí vlkodlaci s upíry," zamračila se Ginny.
"Je to jen otázka zvyku," prohlásil Harry. "Chvíli potrvá, než se všichni zbaví předsudků, kterým je všichni učili."
Přikývnutí jeho přátel jej pobavilo.
"Jenže čas je něco tak podivného," zašeptal Ron a podíval se na nebe. "Jeden den s někým jsi a druhý den se díváš na jeho mrtvé tělo."
Nyní se na nebe podívali všichni.
"Máš na mysli někoho konkrétního?" zeptala se Hermiona.
"Třeba Lisu. Tu mladou holku, co jsme znali. Padmu a další."
Harry přikývl. "Padlo jich hodně a ti co si to zasloužili nejvíc, ti žijí."
Ginny se podmračila. "Dlouho nebudou," zabrblala. "Nepřeji si, aby vrah mé rodiny běhal po světě."
"Nevíš, kdo je zabil," špitla Hermiona. "Možná ses už pomstila a ani o tom nevíš."
Ginny pokrčila rameny. "A není to jedno? Pokud je nezastavíme, válka bude pokračovat. Možná bude na chvíli pauza, ale na jak dlouho? Vytvořit armádu v tomhle nestálém světě, kde jsou jedni udupáváni druhými, není tak těžké. Stačí je motivovat a motivace někdy dokáže zázraky."
Harry na ní úkosem pohlédl. "Nepřivolávej válku tak brzy," povzdechl si. "Všichni víme, že to, že jsme na živu, je jen veliké štěstí. Ani nevím, jak je možné, že se o našem plánu nedozvěděl Voldemort."
"Asi jsi někde hluboko v sobě dokázal vzdorovat a zamlčet mu to," prohlásila Ginny.
Harry jen pokrčil rameny. "Ať je to jak chce, byla to jedna velká shoda náhod. Tohle vítězství je jedna velká náhoda a kupa štěstí… podruhé už to nezopakujeme. Musíme se připravit a to pořádně."
"Navrhuješ něco?" nadhodil Ron.
"Napadlo mě to už dříve. Zapovězený les s kouzelnými tvory jsou tady. Co takhle zde vybudovat hradby? Nebo nějaké opevnění? Neměli bychom se spoléhat jen na kouzla."
Ron se ostře nadechl. "Hradby," vypravil ze sebe.
Harry přikývl.
"Možná," špitla Hermiona. "Nám nic jiného nezbývá. Musíme ochránit děti a válka může přijít kdykoli. Nejen v naší době. Nesmíme myslet jen na tohle krátkodobé období. My zemřeme za sto let, možná za dýl, ale škola bude stát déle. Možná i tisíc let."
Harry se usmál a přikývl. "Takže hradby," pousmál se. "Za chvíli budeme mít problémy jen proto, že si je přiděláme sami," mrkl na ně.
"Však si s tím nějak, řediteli, poradíš," plácla ho po rameni Ginny.
"No, jen aby," zamumlal. "Už aby to všechno bylo hotové," povzdechl si.
"A jak je to mezi tebou a Tamarou?" vyzvídala Ginny.
Harry zrudl. "Ehm… no… a co ty a Alfons?"
Ginny se zazubila. "Asi tak stejně, jako ty a Tamara."
Harry se usmál.
"Doufám, že tě má rád," zabručel Ron. "Protože jinak…" zavrčel.
Hermiona jej pobaveně uchopila za paži. "Ale no tak."
Harry se zasmál. Podíval se na hodinky. "Už budu muset jít. Dohodněte se pak s ostatními na tom, jak bude probíhat první den a jak se děti budou do školy dostávat."
Všichni přikývli a dívali se, jak jejich přítel odchází. Ten se vydal k Sofii a Tamaře. Už se jich nemohl dočkat.

Čas plynul rychleji, než by se zdálo. Prvního září se přihnalo rychlostí tajfunu. Děti se loučily se svými rodiči, kteří jim slíbili, že hned jak se dokončí ubytovna, přijedou se na ně podívat.
Nástupiště devět a tři čtvrtě bylo za války naprosto zničeno. Pansy však dokázala tohle nádraží zprovoznit za velice krátkou chvíli a koupila i parní lokomotivu, kterou upravili zaklínači tak, aby se stala pohodlným kouzelnickým dopravním prostředkem pro budoucí čarodějky a kouzelníky.
Matky plakaly, otcové dávali poslední rady a děti se už nemohly dočkat, až konečně poznají novou školu. Ti, co neměli OVCE, zde byli nyní taky… až na ty, kteří už byli v nějaké důležité pozici. Nikdo nevěděl, co je čeká. Kdo ví, jak dobří budou noví profesoři.
Když už bylo po loučení. Nastoupili všichni do vlaku. Ten v určenou dobu zapískal a dal se do pohybu. Všude bylo najednou hodně hluku, jak se všichni naposledy loučili. Poslední rady od rodičů a pak byla už jen cesta novým luxusním vlakem. Kupé byly dvakrát větší, než v minulém vlaku. Byl zde bufet a pak i jídelní vůz. Nikdo si nemohl stěžovat.
Byla zde i menší knihovna pro ty, kteří by snad pocítili nutkavou chuť si přečíst knihu. Také zde byli jakési dvě hrací místnosti. Mohli jste si zde zahrát nějakou karetní, nebo i jinou hru.
Ve vlaku však bylo i několik důležitých kupé. Tři pro bystrozory. Jedno bylo úplně vzadu, druhé úplně vepředu a pak jedno uprostřed. Pak zde měli kupé i prefekti s profesory, kteří museli jet s ostatními, aby zajistili spolu s bystrozory bezpečí a pak aby také předaly informace prefektům a primusům.
Nyní tedy seděl Harry s ostatními ve velikém kupé, který měl uprostřed stolek, kolem kterého všichni seděli.
"Takže," začal Harry. "Vy jste prefekti a primus, kteří zde byli za dřívější školy," rozhlédl se po pěti přeživších dětech. Z nebelvíru nezůstal nikdo, protože tam byli prefekti mrtví. Za mrzimor zde byli Justin Verler a Dita Verlerová. Za zmijozel pak jistá Karla DeVinter a pak za havraspár jistý Charles Morlev. Jediný primus byla Lida Brownová z Havraspáru.
"Škola se hodně změnila. Školní řád, pravidla… všechno bude jiné. Dneska zařazování nebude," prohlásil Harry vážně. "Musíme totiž zařadit celou školu úplně znova a to kvůli dvěma novým kolejím. Do kolejí se nebude už zařazovat přes moudrý klobouk, jak to bylo dříve. Teď tu je Bílá tůně."
"Bílá tůně," navázala Hermiona. "Je jakási miska s bílou vodou, která je opředena kouzly. Každý rok se mění a tak není možné, aby se nějak spletla, anebo že by jí snad někdo přelstil. Do Bílé tůně se přiloží ruka a podle zbarvení hladiny se dozvíme, jaká kolej bude toho dotyčného."
"Začneme zařazovat podle ročníku," pokračoval dál Harry. "Začneme od nejstarších. Ostatní se budou seznamovat s hradem. Vaším úkolem bude to organizovat. My budeme v přijímací síni jako dozorčí. Vy je budete posílat za námi," řekl vážně a podal jim několik svitků. "Zde jsou všechna jména všech dětí."
"Pane profesore?" vydechla nejistě Dita.
"Ano?" povytáhl Harry obočí.
"Kdo je školník a šafář a…"
Profesoři se usmáli. "Personál se teprve bude vybírat, ale nebojte, nebude to nikdo na styl Filch," mrkl na ně Harry.
"A školní řád?" navázala Linda.
"Tohle všechno se bude teprve muset zařídit," povzdechl si Ron. "Jsme rádi, že stojí škola a je vybavená. Skleníky ještě nejsou stejně, jako famfrpálový stadion a další. Školní řád bude už zítra viset ve všech společenských místnostech," slíbil.
"A kde budeme spát, když ještě nejsou koleje?" zeptal se nejistě Justin.
"Zatím ve Velké síni," povzdechla si Lenka. "Společenky totiž také ještě nejsou," pokrčila omluvně rameny. "Všechno bude zítra dopoledne hotové."
"Uch. Koukám, že je toho víc neudělaného…" poznamenal nešťastně Charles.
"Ano," přikývl Harry. "Je toho hodně. Ale nebojte. Za dva měsíce už bude všechno dokončeno."
"Jo a za takových deset let budou všechny třídy v normě," zabručela Ginny.
"Jen mě tak zajímá, kdo bude komise na zkoušky?" zeptala se Linda.
"Ministryně to zahajuje a pak ukončuje," usmál se Nevil. "V porotě pak sedí bývalá profesorka Vektorová, pak je tam i Dristil Umbredgiová, sestra naší staré známé… je spodivem, že je úplný opak její sestry," zamyslel se. "A ani nevypadá jako ropucha. No to je jedno. Pak je tam také jistý Mark Marxal, který byl dříve velice dobrým bystrozorem v Americe, ale pokousal ho vlkodlak," zamyslel se.
Hermiona přikývla. "Ano… pak je tam ještě upírka… jak jen se… jo madame Lisa Luisiana. Velice chytrá a nadaná čarodějka."
Děti se na sebe nejistě podívaly.
"Já vím, že se bojíte, ale musíte pochopit, že tenhle strach je zcela zbytečný."
Děti přikývly.
"Tak… mapa hradu bude posléze viset ve spolčence. Tak jí pak okopírujte. Budou jí všichni potřebovat," mrkl na ně Ron.
"Co se pak týče pravidel pro vás. Takže, hlídat chodby po večerce. Pro vás je večerka o půlhodinu déle. Nikdo nesmí být na chodbě po deváté hodině. Večerka ve spolčence není," mrkl na ně Nevil. "Večírky jsou povoleny pouze na ubytovně. Ale nesmí se tam konzumovat alkohol, což budete mít na starosti. Další… jakékoli porušení školního řádu smíte potrestat sražením bodů, ale trest nesmíte dávat. Pokud srazíte body neprávem, může být na vás podána stížnost a my to budeme řešit přes nitrozpyt. Nebudeme se s vámi dohadovat kdo má a kdo nemá pravdu," prohlásil Harry ostře. "Nemůžeme se půl dne zabývat takovouhle zbytečností, hlavně když je nás tak málo. Co se týče primusů, tak těch bude šest. Z každé koleje jeden. Tři dívky tři chlapci. Jejich úkol je organizace těch večírků. Veškeré připomínky na školu, na vybavení, na profesory a žáky, jde přes ně. Ti už mohou zadávat tresty, ale musí udat důvod, proč jej zadali. Platí to samé, jako pro prefekty. Každé zneužití se bude řešit rychle a nekompromisně."
"Co se stane, pokud toho někdo zneužije?" zeptal se Justin.
"Poslední výstraha," ušklíbl se Ron. "Máme tři výstrahy. První - práce s domácími skřítky. Druhá - zákaz účasti na jakémkoli kroužku na škole a zákaz účasti večírků na ubytovnách. Poslední - měsíční zákaz účasti na hodinách. Pak následuje zkoušení. Pokud bude další průšvih… končíte na téhle škole a jdete buď jinam, nebo máte smůlu."
Děti se na sebe vyděšeně podívaly.
"A kdy dáváte výstrahy?"
Hermiona se usmála. "Úkoly, rušení ve třídě, ponocování - to se řeší přes body a tresty. Vtípky, které přesahují hranice, šikana ať už tělesná nebo psychická a pak ještě ničení majetku školy - výstrahy."
"Pokud rušení, ponocování a nenošení úkolů přesáhne meze, stejně jako drobné vtípky tím, že jich udělá dotyčný hodně, tak dostane upomínku. Tři upomínky - výstraha," dodal ještě Ron
"Páni," vydechla Linda. Ostatní na ně jen koukali s pusou dokořán. "To je hodně přísný. A jak je to s kolejním pohárem?" vyzvídala.
"Nijak. Nic takového není," ušklíbla se Ginny. "Místo toho jsme se rozhodli pro jednu docela odpornou věc, ale aspoň vás to bude motivovat pracovat."
"Jedná se o to, že ta kolej, která bude mít co nejvíc bodů, tak v takové barvě bude po celé září i říjen vyzdobená škola. Nemluvě pak o tom, že ještě dostane bonus v podobě sochy tvora představujícího kolej, která bude stát před vchodem do Bradavic po dobu těch dvou měsíců," zazubila se Lenka a dívala se, jak na ní děti nevěřícně koukají.
"Máte ještě nějaké dotazy?" vyzvídal pobaveně Harry.
Potřesení hlavou.
"Dobrá, můžete jít k ostatním. Můžete to všem povědět. Vlastně ještě jedna věc. Pravidla školy oznamují primusové spolu s prefekty. Tak, ale teď jděte," vyzval je Harry.
Ron se začal smát. "Chudáci. Ty výrazy mluvily samy za sebe."
"Ano," zakřenil se Nevil. "Myslím, že nikdo si nedovolí nic proti nám. Nikdo přeci nechce skončit na dlažbě."
"A hlavně pak ti, kteří jedou do školy poprvé," povzdechla si Hermiona.
Harry se podíval ven z okna. "Už se těším, až všechno bude mnohem lepší."
Všichni přikývli a pak už se jen bavili o normálních, všedních věcech.
Když pak vlak začal zastavovat, vystoupili profesoři jako první. Dívali se, jak jejich svěřenci váhavě vystupují a rozhlížejí se po obyčejném nádraží, které se nijak nezměnilo.
"Pojďte," vyzvala je Hermiona a vydala se s ostatními po malé cestičce. Na konci se objevil menší plácek a na něm stáli nádherní koně, kteří byli zapraženi do jakých si prosklených kočárů.
"Páni!" "To je nádhera." "Úžasný."
Harry se na Rona ušklíbl a spolu s ostatními se usadili do toho prvního. Když byli všichni usazení, koně se dali do pohybu. Jeli po přesně určené trase. Ginny netrvalo nijak dlouho je to naučit. Sice si mysleli, že by bylo fajn, kdyby je táhli testrálové, jako tomu bylo dříve, ale nakonec se rozhodli pro koně. Testrále by museli pak převádět do jiného prostoru a to by trvalo moc dlouho.
Nyní se blížili k hradbám, které postavili velice rychle. Stačilo pár kouzel. Ještě nebyla sice opředena ochrannými kouzly, ale tak to bude trvat tak týden.
Nyní tedy stanuli před obrovskou bránou, nesoucí znak školy. Byl to znak rozdělen na šest polí. Každé pole pak neslo znak nějaké koleje. Vedle brány stáli dva obrovští fénixové, kteří měli roztažná křídla a hrdě zvednuté hlavy. Z jejich safírových očí stékaly z křišťálů udělané slzy. U jejich nohou pak ležela povadlá růže. Tyhle sochy měli být vzpomínkou na Řád a na jejich pomoc ve válce.
Profesorové uslyšely další salvu údivu.
"Jsou nádherní," zamumlala Ginny.
"Ano. Tohle se Dracovi povedlo," usmála se Hermiona.
"Bylo to od něj moc hezké," přikývl nadšeně Harry.
Když projeli bránou, nestačili se studenti divit. Cesta byla totiž lemovaná sochami všech ředitelů a ředitelek, kteří zde kdy byli. Všechno začínalo zakladateli a končilo Brumbálem s Umbredgiovou.
"Ty sochy jsou dobrý," uchechtl se Ron. "Všichni profesoři v době své největší slávy," usmál se a díval se na Umbredgiovou, jejíž tvář byla zničená a vlasy rozcuchané."
Harry se zasmál. "Ano. Je to výstižné. Taky jsem za ně vlkodlakům děkoval."
"Co na to její sestra?" prohodil Nevil.
"Smála se," pokrčil Harry rameny a podíval se na sochu Brumbála, který se na ně usmíval skrze půlměsícové brýle. Na rameni mu seděl jeho dobrý přítel fénix. Jako ostatní měl u nohou znak té koleje, kterou studoval.
"Co je tohle!" vyjekl Nevil.
Kočáry zastavili a všichni se hned vyhrnuli ven, aby se podívali na obrovskou fontánu, která stála uprostřed pozemků.
Profesoři na to zírali s pusou dokořán. Sousoší bylo ze skla, křišťálu a démantů. Bylo to jejich sousoší.
Harry tam stál ve smrtijedském. Jednou rukou si sundával masku a v druhé držel hůlku, kterou mířil na mrtvého hada, z jehož těla vytékalo několik pramínků vody, místo krve. Jeho obličej byl chladný a možná i mírně vyčerpaný. Vedle něj pak stála Hermiona, která měla v obličeji vepsanou zuřivost stejně, jako Ginny vedle ní. Obě dívky měly v rukou dýku, kterou měly zabodnutou do velikého hada, který se jim obtáčel kolem těla. I jemu z těla vytékaly pramínky. Vedle nich pak stál Ron, který držel hada. Had se jej pokoušel uštknout, ale nůž, který mu Ron zabodl do krku, mu to znesnadnil. Další v pořadí byla Lenka. Ta byla svázaná hadem, kterému usekla hlavu. Hned vedle ní byl Nevil, který klečel na jednom koleni a vysílal smrtelný paprsek na doposud živého hada, kterému z tlamy do výše vystřikoval proud vody. Voda pak dopadala do velikého bazénku.
"No to je…" nenacházela Hermiona slov.
Za nimi se však ozval neuvěřitelný potlesk.
"To je něco," uslyšeli za sebou.
"No to teda," zavrčel Harry.
"Ale no tak. Není to tak hrozný," zazubila se Lenka. "Je to zajímavé."
"No to jo," zamumlal Nevil.
"Raději pojďme dovnitř," povzdechla si Hermiona. "Stejně s tím teď nic nenaděláme."
Děti ještě několikrát zavzdychali nad ohradami, nad zvířaty, nad ubytovnou a nakonec nad školou. Všechno bylo jiné. Profesoři se skutečně činili. Nejvíc se jim však líbila Velká síň. Všichni byli zvyklí na strop s oblohou. Jenže teď se zdálo, že sedí uprostřed louky. Na stěnách byl vyobrazen les, ze kterého vybíhali srny, jeleni, veverky a jiní. Na zemi pak byla tráva. Všude to vonělo lesem.
Stoly byly ze dřeva. Všechny pečlivě vyřezávané. Celkem tam bylo sedm stolů. Menší vepředu na stupínku, který byl ze všech nejhonosněji vyřezán. Zbylých šest bylo pod stupínkem. Byli veliké a každý byl vyřezán podle motivu dané koleje. Stejně, jako židle. Největší židle a nejvíce vyzdobená, byla pak židle ředitele.
Profesoři se vydali ke svému stolu a posadili se, až na Harryho, který zůstal stát před svou židlí.
"Posaďte se, jak se vám zamane. Dnes ještě nebudete zařazeni nikdo. Zařazování VŠECH začne až zítra. Více vám ZÍTRA povědí prefekti sami. Dnes se najíte a přespíte zde. Spací pytle a polštáře vám vyčarujeme. Je to jen dočasné řešení. Koleje totiž ještě nejsou dodělané. Budou hotové až ZÍTRA DOPOLEDNE. Snad to jeden den vydržíte," mrkl na ně. "A teď už se usaďte a najezte se."
Když se posadil Harry, na všech stolech se objevila hora jídla. Děti si všemožně posedaly. Když byla oslava v plném proudu, vplula do místnosti hora duchů. Byli zde všichni, až na Ufňukanou Uršulu, která nadobro odešla. Také zde chybělo ještě pět duchů, kteří přebývali převážně mimo hlavní dění. K mírnému nespokojení profesorů zde zůstal i Protiva, který však slíbil, že nebudete dělat tolik nepořádku, jako dříve.
Studenti si na duchy ukazovali a někteří se velice podivili, když uviděli i duchy zakladatelů, Merlina a Morgany.
"Myslím, že se jim tu líbí," zazubil se nadšeně Godrik. "Připomíná mi to první den, který jsme zde prožili."
"Myslíš, první den v minulé škole?" povytáhl obočí Zmijozel a ušklíbl se.
"Jistěže," zabrblal Nebelvír.
"No tak pánové," okřikla je Helga a dívala se na všechny děti kolem. V očích se jí třpytily jiskřičky. "Nehádejte se teď."
Rovena se usmála. Cítila v sobě uspokojení. Před lety stavěli školu a ona nyní stojí. Sice už ne ta původní, ale i tak je tady. Navíc, i oni se podíleli na obnovení školy.
"Nemohu se dočkat, až začne vyučování," prohlásil Merlin a spokojeně se díval kolem. "Uvidíme, jak se našim přátelům v hodinách povede," zamumlal a nejistě se podíval k profesorskému sboru, který překypoval štěstím a jakousi nedočkavostí.
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Phili Phili | E-mail | Web | 21. února 2010 v 22:24 | Reagovat

Nemám slov, supr kapitola...vyrazilo mi to dech...:)

2 Raven Raven | 21. února 2010 v 22:26 | Reagovat

Po dlouhe dobe dalsi kapitola. Vyborna.

Jestli ti muzu poradit, pouzivej jiny prohlizec nez Explorer, ten je jeden z nejhorsich.

3 Sheod Sheod | 21. února 2010 v 22:37 | Reagovat

Naprosto skvělá kapitola......příjemné osvěžení v dnešní době kdy nikdo není schopen napsat ani řádku........opravdu .....Tleskám

4 Alexia Alexia | 21. února 2010 v 23:34 | Reagovat

tak to bola fakt nádherna kapitola, úžasne čo niektorí ľudia dokážu vytvoriť *neveriacko krúti hlavou*

5 Armok Armok | 22. února 2010 v 1:06 | Reagovat

Moc povedena kapitolka :))

6 Fanouš Fanouš | 22. února 2010 v 1:07 | Reagovat

Mozilla a Opera... Nejlepší - vydrží všecko :D :)

7 tara tara | 22. února 2010 v 10:05 | Reagovat

opravdu moc povedená kapitola
PS: prosím nepřepisuj Lorda, jen v něm pokračuj

8 Tery Tery | Web | 22. února 2010 v 11:43 | Reagovat

Alespoň k něčemu jsou moje dementní nápady užitečný. xD Jinak, jsem velice příjemně překvapená, že něco přibylo. Když jsem to viděla, měla jsem chuť líbat všechny kolem sebe. :D Celkově mi četba zabrala něco přes hodinku, protože jsem si musela přečíst i minulé kapitolky, abych byla opět v obraze. Moc se těším, až zase něco přidáš...mě sice baví nejvíc číst boj, ale takový ty...politický kecačky jsem si taky řádně užívala. :) Nejlepší je Harry a jeho dítě s Bellou. :D Boží...a Harry ředitelem Zmijozelu xD Když vezmeš, že to pár let před ním měl Snape...krásný myšlenky. Zmijozel je moje nejoblíbenější kolej! :D Nejřív jsem byla naštvaná, že z Harryho neuděláš bystrozora, ale tohle...úžasný! xD

9 Champik Champik | Web | 22. února 2010 v 12:16 | Reagovat

Úža!!

10 zazo zazo | 22. února 2010 v 12:38 | Reagovat

Tery: tak to počkej, až se tam Snape objeví, kvůli němu musí všichni tajit, kdo je kdo, protože by ho to mohlo zabít :-D
Tara: Ráda bych, ale tak nějak jsem s tím počítala. Spíš jsem to brala jako rozlet, ale zatím uvídm, jak to bude probíhat. Ráda bych předělala i prázdniny... ale to se ještě uvidí ;)

11 Felis Felis | 22. února 2010 v 15:07 | Reagovat

Už se moc těším na další dílek :D

12 Land Ish Land Ish | 22. února 2010 v 16:11 | Reagovat

Tak při čtení jsem měla pocit, že to chápu, ale co Snape? Na něj jsem úplně zapomněla, ještě nějaký dítě s Bellou... Měla bych se podívat na starší kapitoly.:D Ale tahle byla vážně dobrá.:) Občas to bylo dost překombinovaný, že jsem vlastně nepochopila původní smysl vět, ale zbytek se mi moc líbil.:)

Btw, Harry i ostatní  mluví moc kamarádsky... Já bejt jejich student, trochu zkouším, co všechno vydrží.:D Vážně, jak to píšeš, chovají se strašně hezky, jako starší sourozenec... Což se na ředitele a profesory moc nehodí.:D

13 zazo zazo | 22. února 2010 v 16:33 | Reagovat

Land Ish: Já to beru tak, že oni k nim mají hodně blízko. S většinou bojovali ve válce a některými chodili do školy. Přišlo mi dost neumělé, aby najednou začali na všechny koukat jako učitelé, když něteré zkrátka znají nebo o nich mají nějaký přehled z války, kdy se skrývali před smrtijedy ve škole ;)

14 Sarmi Sarmi | 22. února 2010 v 19:25 | Reagovat

bezva, jednu takhle dlouhou kapču za týden/10 dní/2 týdny a budu úplně spokojená :)

15 Vl k Vl k | 22. února 2010 v 21:18 | Reagovat

nádherný :)
už se těším až se tam řád objeví to bude ještě větší spestření :)

16 Roman Roman | 23. února 2010 v 7:15 | Reagovat

Skvělá kapitola i když jsem si stejně jako Tery nejdřív musel oživit děj, přezto se mi neuvěřitelně líbila protože tato povídka je jedna z mých nejoblíbenějších na těchto stránkách

17 Lianell Lianell | 23. února 2010 v 19:39 | Reagovat

Tahle škola se mi líbí mnohem víc než původní Bradavice.
Tleskám

18 drahokam drahokam | 23. února 2010 v 21:22 | Reagovat

úžasné, jsem moc ráda, že je tady další kapitolka.
Nové Bradavice jsou určitě úžasné a to sousoší, super, Harry coby smrtijed to musí být impozantní, fakt super.
Jsem moc zvědavá, jakse stím naši mladí profesoři poperou ahlvně až se najde náš zmíněný řád :-)
Přeji Harrymu coby řediteli hodně štěstí a prosím pokračuj v Lordu, třeba to jen trošku usměrni, když se Ti to zdá až moc...

19 Nandiel Nandiel | 23. února 2010 v 22:00 | Reagovat

Ahojky
No tak tahle kapitolka byla velmi pekna. Popisy byli pekne vytvarovane a celkovi dojem byl vskutku impozantni. Chapu ze dej se asi moc cekat opravdu nedal a bylo treba vse podrobne popsat a vysvetlit. Asi toho i tak bude jesete hodne co na vysvetlovani.
No a ted k tomu co jsi psala v uvodu.
Rozhodne musim bohuzel vyjadrit sve nespokojeni s tim, ze hodlas prepsat Lorda. Je to jenda z mich nejoblibenejsich povidek a libi se mi takova jaka je... Ale co nadelam, ze? Je to jen preci tva povidka a ja muzu jen doufat, ze tva fantazie bude i nadale tak obsirna a pestra aby i novy Lord byl tak dobre ctivy jako ten stary.
Presto mne mrzi ze nechces dale pokracovat v tom starem.
No tak jsem rekl co jsem chtel.
Howk :)

20 Hrabe Hrabe | 24. února 2010 v 10:07 | Reagovat

Nazdarek:-)
Kapitolka supr:-)
A k Lordovi newim necham se prekvapit:-)

21 Pája Pája | 24. února 2010 v 11:34 | Reagovat

super kapitola, ale je škoda že chceš přepsat Lorda  :)

22 Robin Robin | 25. února 2010 v 10:17 | Reagovat

jo to je dobrý nápad ho předělat

23 Karlos-sama Karlos-sama | Web | 25. února 2010 v 22:10 | Reagovat

Zdravím,
k téhle povídce jsem se dostal až teďka a musím přiznat, že je to velmi dobré. Nikdy bych nečekal něco tak impozantního.
Pokud jde o Lorda, líbí se mi tak, jak je a neměnil bych jej, ale pokud je to tvé rozhodnutí, nic s ním nezmůžeme a budeme se těšit na to, co si pro nás připravíš. :)

24 lusi lusi | 26. února 2010 v 15:06 | Reagovat

skvělýýý, rychle další .-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama